تعمیر و تعویض لیزر استک و لیزر بار دایود

گارانتی 60 روز
زمان تعمیر حداقل 48 ساعت
هزینه بسته به خدمات و قطعات موردنیاز
مشاوره و استعلام رایگان
لیزر بار استک
تعمیر دایود استک
تعویض لیزر دایود استک
تعمیر لیزر بار

تعمیر لیز بار دایود یا دایود استک قطعه‌ای ست که بر پایه دایود‌های استک شده و لاینی کار می‌کنند. این قطعه با توجه به نوع کانال‌های سیرکولیشن آب به انواع میکرو چنل، ماکرو چنل، فایبر کوپلد و … تقسیم می‌شوند و علاوه بر نوع سیرکولیشن آب با پارامترهای فنی از جمله توان و جریان مصرفی و همچنین طول موجی که تولید می‌کنند نیز تقسیم‌بندی می‌گردند.

لیزر بار انرژی پمپ یا قسمت تولید کننده اشعه لیزر است و جزو قطعات حیاتی و بسیار مهم در تعمیر لیزرهای دایود به شمار می‌رود. عواملی چون کیفیت، نوسان جریان، گرد و غبار، رطوبت و لیک آب، دمای بالا و عدم گردش آب مناسب و … در سوختن و یا کاهش راندمان این قطعه موثر هستند.

شرکت مبتکران راه سلامت با تکیه بر دانش فنی و کادر مجرب خود اقدام به واردات این قطعه از کمپانی‌های تولید کننده معتبر و تعویض اصولی و صحیح این قطعه می‌نماید.

دایود استک

انواع دایود بار بر اساس توان خروجی

انواع دایود بار‌ها در مقایسه با دایودهای تک لیزری طیف وسیع تری از قدرت را ارائه می دهند. آنها می توانند موج پیوسته (CW) یا نور پالسی، با سطوح توان حدود 20 تا 50 وات تا بیش از 1 کیلووات برای مدل های خاص تولید کنند. انتخاب توان خروجی به کاربرد مورد نظر بستگی دارد. دایود بار‌هایی با توان پایین تر (ده ها وات) ممکن است برای پمپاژ لیزرهای کوچکتر یا پردازش مواد که نیاز به دستکاری ظریف دارد مناسب باشند. برعکس، دایود بار‌هایی با توان بالاتر (صدها وات) برای کاربردهای صنعتی مانند برش فلز، جوشکاری یا پردازش مواد در مقیاس بزرگ ایده‌آل هستند.

دایود استک های موجود در بازار معمولا دایود استک 300 وات، دایود استک 500 وات، دایود استک 600 وات، دایود استک 800 وات، دایود استک 1200 وات و دایود استک 1600 وات میباشند.

لیزر بار دایود

انواع دایود بار بر اساس طول موج

انواع دایود بار در طول موج نور ساطع شده توسط دیود بار با ترکیب مواد ناحیه فعال در هر دیود لیزر مشخص می شود. مواد مختلف در طول موج های مختلف ساطع می کنند. اکثر دایود بار‌ها در محدوده نزدیک به مادون قرمز، معمولا بین 780 نانومتر و 980 نانومتر عمل می کنند. در اینجا چند طول موج رایج و کاربردهای آنها آورده شده است:

  • طول موج 808nm : این یک انتخاب محبوب برای پمپاژ لیزرهای نئودیمیم (Nd:YAG) است که به طور گسترده در پردازش مواد، پزشکی و تحقیقات علمی استفاده می شود. این طول موج در لیزر های پزشکی و زیبایی بیشتر برای تاثیر بر روی ملانین و رفع موهای زائد بدن کاربرد دارد.
  • طول موج 940nm : این طول موج برای پمپاژ لیزرهای ایتربیوم (Yb:YAG)، نوع دیگری که معمولا در پردازش مواد استفاده می شود، مناسب است و در پزشکی در لیزر های جراحی جهت برش بافت و نسوج نرم و همچنین لیزرهای لیپولیز برای ازبین بردن بافت چربی در موضع‌های مختلف استفاده میشود.
  • طول موج 975-980nm :این محدوده برای پمپاژ لیزرهای فیبر و تقویت کننده های پرقدرت ایده آل است که اغلب در مخابرات و برش صنعتی استفاده می شود.

قیمت دایود بار

قیمت دایود بار تحت تأثیر چندین عامل کلیدی است. مهم ترین تاثیر از قابلیت های دیود بار می باشد. توان خروجی بالاتر، به معنای میزان نوری که می تواند ساطع کند، به معنای قیمت بالاتر است. به طور مشابه، طول موج‌های خاص نور که برای کاربردهای تخصصی استفاده می‌شوند، گران‌تر هستند. علاوه بر این، تعداد لیزرهای جداگانه بسته بندی شده در دیود بار بر هزینه تأثیر می گذارد.فراتر از مشخصات قدرت ، ویژگی هایی مانند کولیماسیون داخلی برای پرتو متمرکز یا میکرولنزها برای خروجی واضح تر می تواند قیمت را بالا ببرد. برند تجاری نیز نقش مهمی ایفا می کند، زیرا تولید کنندگان معتبر که به دلیل کیفیت شناخته می شوند، اغلب در مقایسه با نام های کمتر شناخته شده برتری دارند.در نهایت، انتخاب یک دیود بار قیمت مناسب نیاز به متعادل کردن هزینه با نیازهای خاص شما دارد. در حالی که مقرون به صرفه بودن قیمت دایود بار مهم است، عواملی مانند گارانتی، پشتیبانی فنی و عملکرد مطلوب برای پروژه شما نیز باید هنگام تصمیم گیری نهایی سنجیده شوند.